Історичний аналіз свідчить, що інформаційна сфера існувала з часу виникнення людства та суспільних відносин. Сьогоденне поняття інформаційного суспільства міцно ввійшло у систему координат сучасного світу.
Як свідчить наукові розробки в цій сері, проведений авторами ідея інформаційного суспільства виникла на початку 60-х років XX століття, і до середини 80-х років можливість інформаційної революції була об’єктом всебічних обговорень.
Перші аналітичні дослідження інформаційного суспільства були зроблені ще в 1962 році в роботі «Виробництво і розподіл знань у США» Фріца Махлупа, а потім у дослідженні 1974 року «Інформаційна економіка» Марка Поретса. Європу проблема інформаційного суспільства зацікавила наприкінці 1970-х що було відзначено появою дослідження Р.Поірера «Інформаційний економічний підхід: характеристики, обмеження і можливі перспективи. На початку 1990-х інтерес до інформаційного суспільства, здавалося закінчився, але поява Інтернету знову стимулювала дослідження інформаційного суспільства.
На сьогоднішній день цілісної теорії інформаційного суспільства не існує. Це зумовлено насамперед тим, що дослідження інформаційного суспільства займається ціла низка наук - соціологія, теорія комунікацій, соціолінгвістика, психолінгвістика та ін. А тому, на нашу думку, теорія інформаційного суспільства повинна мати міждисциплінарний характер. Поняття інформаційне суспільство ввійшли у світову наукову і суспільно політичну термінологію. Нині існує безліч визначень феномену інформаційного суспільства, його називають постіндустріальним, суспільством знання, науковим.
Значення модернізації поняття інформаційне суспільство в різних країнах демонструють соціально політичні, суспільні наукові перспективи розвитку цього феномену: «національна інформаційна інфраструктура» (США), «інформаційне суспільство», (Рада Європи), «інформаційна мобільність» (Канада, Велика Британія). З огляду на важливість створенням розвитку інформаційного суспільства, 27 березня 2006 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію (A/RES/60/252), що проголосила 17 травня Міжнародним днем інформаційного суспільства.
За цих умов актуальними постають проблеми формування нормативно правової бази у сфері інформаційних відносин та її подальшого розвитку в контексті міжнародних стандартів, реалізації норм міжнародного інформаційного права в законодавство України, а також проблеми його систематизації.
Отже, найближчим часом необхідно створити правове забезпечення розбудови інформаційного суспільства та входження України у світовий інформаційний простір.
Література:
1. Проект концепції реформування законодавства України у сфері суспільних інформаційних відносин[Електронний ресурс].-Режим доступу:http://www.bezpeka.com/nlib/art512.html.
2. Панова І.В. Актуальні питання реформування інформаційного законодавства// Право і безпека . - 2010. №5 (37). с. 95-98.
|