Сьогодні, в період стрімкого розвитку інформаційного суспільства, важко уявити процес управління без використання новітніх технологій. На сучасному етапі розвитку України, важливим питанням постає її вступ до світових організацій, інтеграція у світову економічну систему, підняття рівня економіки до європейських стандартів. Реалізація цих задач неможлива без ефективного розвитку вітчизняних підприємств, установ, організацій установ в основі чого лежить раціональне управління на основі прийняття якісних управлінських рішень.
Проблемами прийняття ефективних управлінських рішень займались такі вчені, як Стадник В.В., Тарнавська Н. П., Пушкар Р. М., Чумаченко М.Г., Рульєв В. А., Гуткевич С. О. та інші.
В сучасному бізнесі, як ніколи раніше, для прийняття стратегічних управлінських рішень необхідною є релевантна й адекватна інформація. Одночасно, враховуючи інформатизацію суспільства та суцільну комп’ютеризацію процесів, слід зосереджувати увагу саме на інформаційних технологіях.
Визначимось з сутністю категорій «управлінське рішення» та «інформаційні системи». Існують наступні підходи до визначення управлінського рішення:результат певних управлінських дій; вид управлінської діяльності; процес пошуку оптимального варіанту.
Одне зі значень категорії система — це сукупність елементів, які працюють разом під час виконання завдання. Її різновидом є інформаційна система, тобто організований набір елементів, що збирає, обробляє, передає, зберігає та надає дані. Цікаво, що в більшості джерел інформаційну систему розуміють досить вузько — як сукупність технічних засобів, які служать для накопичення, зберігання, обробки і передачі інформації.
В основі прийняття будь-якого управлінського рішення лежить обробка інформації, в свою чергу, інформаційна система є тим інструментом, що дозволяє проводити обробку господарської інформації. Безпосередньо, для оброки інформації необхідні інформаційні технології. Термін інформаційні технології відображає величезну кількість різноманітних технологій у різних комп'ютерних середовищах і предметних галузях. Для якості обробки та представлення інформації інформаційні технології застосовують наступні складові: текстові (текстове зображення інформації); статистичні (аналіз інформації); анімаційне (наочне зображення результатів обробки інформації).
Отже, вплив інформаційних систем на прийняття управлінських рішень є очевидним.
Таким чином, сучасна система управління підприємством потребує впровадження інформаційних систем. Їх використання стає умовою прийняття якісних управлінських рішень та запорукою успішності функціонування вітчизняних підприємств як на внутрішньому так і на світових ринках.
Література:
1. Живко З.Б., Данилович-Кропивницька М.Л. Інформаційна основа прийняття стратегічних управлінських рішень // Актуальні проблеми економіки. Науковий економічний журнал № 10 (88), 2008. – С. 69–80.
2. Основні ресурси інформаційних систем [Електроний ресурс]. – Режим доступу: http://ism.flybb.ru/topic150.html/.
|