В умовах розвитку інформаційних відносин та інформаційного суспільства важко переоцінити значення інформаційного забезпечення управлінських процесів. Аналіз інформації органами влади центрального, регіонального і місцевого рівнів сприяє своєчасному прийняттю управлінських рішень. Інформаційне забезпечення органів публічної влади є одним з найважливіших завдань на сучасному етапі. За допомогою механізмів інформаційного забезпечення формуються умови для розвитку та вдосконалення інформаційного суспільства, стимулюються і розширюються інформаційні технології, забезпечується вільний доступ населення до інформації. Зазначене передбачає необхідність прийняття і реалізації певної стратегії розвитку, програми в сфері інформаційного забезпечення.
Питання інформаційного забезпечення вісвітлюються у роботах таких українських та російських вчених: М. Дітковська, Т. Єршова, М. Згуровського, В. Іноземцев, П. Клімушин, А. Колодюка, O. Крюков, О. Орлов, А. Панчук, В. Позняка та ін.
На сучасному етапі розвитку українського суспільства можна говорити про зростання свободи слова, все ж значна кількість громадян відчуває недостатність гарантованої законодавством «відкритої, доступної, об’єктивної, повної й точної» інформації. З вищеназваної ситуації слідує, що хоча стаття 34 Конституції України та Закон України «Про інформацію» [2] гарантує кожному право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб і на власний розсуд, право громадян на доступність інформації реалізоване у сучасній Україні неповною мірою.
На жаль, сьогодні, інформаційне забезпечення не відповідає національним інтересам. Воно неспроможне задовольнити інформаційні потреби різних соціальних груп незалежно від віку, статі, статусу, рівня освіти, релігійних, етнокультурних уподобань є прямою загрозою інформаційній безпеці держави та суспільства. Недосконалою є система державного управління та регулювання інформаційної сфери. Вона складається з надмірної кількості установ, що займаються питаннями інформаційного забезпечення, діяльність яких не скоординована належним чином. Це призводить до низки проблем, що стосуються інформаційного забезпечення. Необхідна модернізація системи профільних органів державної влади в інформаційній сфері. Вдосконалення інформаційного законодавства передбачає, перш за все, введення в дію Інформаційного Кодексу України. Важливим завданням Уряду є створення єдиної системи зв’язків органів державної влади з громадськістю як інструменту обов’язкового інформування громадян про діяльність органів влади. Основними завданнями держави на сучасному етапі є: створення умов розвитку і зростання інформаційного сектора національної економіки; підтримка інноваційних проектів створення та розвитку систем інформатизації в пріоритетних сферах інформатизації; забезпечення інформаційної безпеки та захисту інформації.
Література:
1. Горохівська Д.В., Овдієнко М.Ю., Стасів Т.М. Інформаційне право в системі права: матеріали міжнар. наук.-практ. інтернет-конф. [«Права людини: досягнення, проблеми, перспективи»], (м. Тернопіль, 2 жовтня 2013р.) / - Тернопіль: 2013. - С. 108 - 109.
|