:: LEX :: ПРОБЛЕМИ  ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ
UA  RU  EN
 
  Main page
  How to take part in a scientific conference?
  Calendar of conferences
  Editorial board. PA «Naukova Spilnota»
  Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
  Archive

Actual researches of legal and historical science (Issue 68)

Date of conference

14 January 2025

Remaining time to start conference 24


  Scientific conferences
 

  Useful legal internet resources
 

 Useful references
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Counters


 References


 Our bottun
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

ПРОБЛЕМИ ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ
 
26.04.2014 10:21
Author: Безрученко Володимир Сергійович, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри управління, адміністративного права і процесу та адміністративної діяльності, Івчук Сергій Анатолійович, бакалавр, Національний університет державної податкової служби України
[Section 11. Law of intellectual ownership and his defence. Informative law]

В умовах розвитку інформаційних відносин та інформаційного суспільства важко переоцінити значення інформаційного забезпечення управлінських процесів. Аналіз інформації органами влади центрального, регіонального і місцевого рівнів сприяє своєчасному прийняттю управлінських рішень. Інформаційне забезпечення органів публічної влади є одним з найважливіших завдань на сучасному етапі. За допомогою механізмів інформаційного забезпечення формуються умови для розвитку та вдосконалення інформаційного суспільства, стимулюються і розширюються інформаційні технології, забезпечується вільний доступ населення до інформації. Зазначене передбачає необхідність прийняття і реалізації певної стратегії розвитку, програми в сфері інформаційного забезпечення. 

Питання інформаційного забезпечення вісвітлюються у роботах таких українських та російських вчених:  М. Дітковська, Т. Єршова, М. Згуровського, В. Іноземцев,  П. Клімушин,  А. Колодюка,  O. Крюков,  О. Орлов, А. Панчук,  В. Позняка та ін.

На сучасному етапі розвитку українського суспільства можна говорити про зростання свободи слова, все ж значна кількість громадян відчуває недостатність гарантованої законодавством «відкритої, доступної, об’єктивної, повної й точної» інформації. З вищеназваної ситуації слідує, що хоча стаття 34 Конституції України та Закон України «Про інформацію» [2] гарантує кожному право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб і на власний розсуд, право громадян на доступність інформації реалізоване у сучасній Україні неповною мірою. 

На жаль, сьогодні, інформаційне забезпечення не відповідає національним інтересам. Воно неспроможне задовольнити інформаційні потреби різних соціальних груп незалежно від віку, статі, статусу, рівня освіти, релігійних, етнокультурних уподобань є прямою загрозою інформаційній безпеці держави та суспільства. Недосконалою є система державного управління та регулювання інформаційної сфери. Вона складається з надмірної кількості установ, що займаються питаннями інформаційного забезпечення, діяльність яких не скоординована належним чином. Це призводить до низки проблем, що стосуються інформаційного забезпечення. Необхідна модернізація системи профільних органів державної влади в інформаційній сфері. Вдосконалення інформаційного законодавства передбачає, перш за все, введення в дію Інформаційного Кодексу України.  Важливим завданням Уряду є створення єдиної системи зв’язків органів державної влади з громадськістю як інструменту обов’язкового інформування громадян про діяльність органів влади. Основними завданнями держави на сучасному етапі є: створення умов розвитку і зростання інформаційного сектора національної економіки; підтримка інноваційних проектів створення та розвитку систем інформатизації в пріоритетних сферах інформатизації; забезпечення інформаційної безпеки та захисту інформації. 




Література:

1. Горохівська Д.В., Овдієнко М.Ю., Стасів Т.М. Інформаційне право в системі права: матеріали міжнар. наук.-практ. інтернет-конф. [«Права людини: досягнення, проблеми, перспективи»], (м. Тернопіль, 2 жовтня 2013р.) / - Тернопіль: 2013. - С. 108 - 109.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter




 Інші наукові праці даної секції
ГЛОБАЛІЗАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЯ СУСПІЛЬНОГО ЖИТТЯ, РЕАЛІЇ СЬОГОДЕННЯ
26.04.2014 10:59
НОВІ ЗАГРОЗИ ІНФОРМАЦІЙНІЙ БЕЗПЕЦІ УКРАЇНИ
26.04.2014 10:45
ПРОБЛЕМИ ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДРОЗДІЛІВ ПОДАТКОВОЇ МІЛІЦІЇ
26.04.2014 10:25
ПОНЯТТЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ
26.04.2014 10:13
ПОНЯТТЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО РЕСУРСУ
26.04.2014 10:09




© 2006-2024 All Rights Reserved At use of data from the site, the reference to the www.lex-line.com.ua is obligatory!


Наукова спільнота - інтернет конференції
Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки
Наукові конференції
Актуальні дослідження правової та історичної науки. Юридична лінія
 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше