:: LEX :: ОСОБЛИВОСТІ КОНСТИТУЦІЇ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ 1787 РОКУ
UA  RU  EN
 
  Главная
  Как принять участие в научной конференции?
  Календарь конференций
  Редакционная коллегия. ОБ «Наукова спильнота»
  Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
  Архив

Актуальные исследования правовой и исторической науки (выпуск 68)

Срок представления материалов

14 января 2025

До начала конференции осталось дней 0


  Научные конференции
 

  Полезные правовые интернет ресурсы
 

 Полезные ссылки
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Счетчики


 Ссылки


 Кнопка
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

ОСОБЛИВОСТІ КОНСТИТУЦІЇ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ 1787 РОКУ
 
15.11.2018 23:32
Автор: Демяненко Катерина Вікторівна, студентка факультету історії, етнології і права, Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського
[Секция 9. История стран мира и международные отношения]

Вже понад 200 років існує Конституція США. За цей час Сполучені Штати з аграрної країни перетворилися на найбільшу і найбагатшу індустріальну державу планети, пройшовши через громадянську та дві світові війни, але Конституція США залишилася у своїх основних положеннях практично незмінною. Тому дана тема є досить актуальною для дослідження й досі.

Зазначена тематика була предметом дослідження таких науковців, як В. В. Согрін, Г. Н. Севостьянов, Б. Тищик, К. Петрова, Е. Іванян, Дж. Тіндалл та інші.

Метою статті є дослідження особливостей Конституції США 1787 р.

Конституція США, що була схвалена Філадельфійським конвентом 17 вересня 1787 р. і набула чинності 4 березня 1789 р., - перша конституція Сполучених Штатів Америки як федеративної республіки, яка має повну міжнародну правосуб'єктність. Це була перша у світі конституція, яка забезпечувала стійкий державний устрій і розвиток республіканської держави.

Таким чином, об'єднання 13-ти штатів у державних рамках єдиної федеральної республіканської держави — акт великої історичної ваги. У світовій історії це була перша буржуазна федерація. Для кінця XVIII ст. вона вирізнялася рідкісним демократизмом, який проявився хоча б у тому, що за штатами були збережені досить широкі права. «Батьки-засновники» прагнули забезпечити одночасно цілісність і ефективність держави [2, с. 30].

Особливе місце Конституції у правовій системі США зумовлюється багато у чому тим, що вона ще у XVIII ст. закріпила два найважливіших принципи, що отримали у XIX і XX ст. світове визнання: принцип поділу влади і принцип федералізму. Ці принципи виступають не лише конституційними засадами організації державної влади у США, але і мають велике значення для формування особливостей правової системи США [3, с. 123].

Американська Конституція спирається на три основні базові засади: суверенності і верховенства народу; поділу властей на законодавчу, виконавчу і судову гілки; рівноваги властей, що гарантується механізмом взаємного контролю [1, с. 236]. Важливе значення мало й прийняття принципу незалежності судової системи. Конституція закладає за Верховним судом право на скасування будь яких указів президента та законів конгресу, якщо вони суперечать конституції [2, с. 31].

Отже, Конституція США 1787 р. стала першою чинною писаною конституцією світу. Вона визнана політологами і правознавцями як виняткове явище у становленні епохи світового конституціоналізму не тільки тому, що була першою. Про її винятковість свідчить також той факт, що вона діє без надто великих змін, тобто у своєму оригінальному звучанні до сьогодення, що, поза сумнівом, доказує її життєвість і ефективність. Вона, до того ж, слугує типовим прикладом практичної реалізації певної ідейно-політичної концепції, при цьому настільки чітко і послідовно реалізованої, чого не має у жодному іншому основному законі.

Література:

1. История США [Текст] : в 4 т. / Академия наук СССР, Институт всеобщей истории; гл. ред. Г. Н. Севостьянов. - Москва : Наука, 1983 - 1987. Т. 1 : 1607 - 1877 / Г. Н. Севостьянов, Н. Н. Болховитинов [и др.] ; отв. ред. Н. Н. Болховитинов. - 1983. - 687 с.

2. Конституція Сполучених Штатів Америки – перша діюча конституція світу (до 230-річчя основного закону США) [Електронний ресурс] / Б. Тищик // Вісник Львівського університету. Серія юридична. - 2017. - Вип. 65. - С. 56-65.

3. Конституція США як "верховне право країни" / К. Петрова // Право США. - 2013. - № 1-2. - С. 122–131.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter




© 2006-2025 Все права защищены При использовании материалов сайта, ссылка на www.lex-line.com.ua обязательна!


Наукова спільнота - інтернет конференції
Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки
Наукові конференції
Актуальні дослідження правової та історичної науки. Юридична лінія
 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше