:: LEX :: НОРМАТИВНО-ПРАВОВА БАЗА СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИМ СІМ’ЯМ
UA  RU  EN
 
  Main page
  How to take part in a scientific conference?
  Calendar of conferences
  Editorial board. PA «Naukova Spilnota»
  Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
  Archive

Actual researches of legal and historical science (Issue 68)

Date of conference

14 January 2025

Remaining time to start conference 0


  Scientific conferences
 

  Useful legal internet resources
 

 Useful references
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Counters


 References


 Our bottun
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

НОРМАТИВНО-ПРАВОВА БАЗА СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИМ СІМ’ЯМ
 
12.10.2019 18:13
Author: Мороз Олена Володимирівна, студентка 2 курсу СВО магістр, історико-юридичного факультету Херсонського державного університету, м. Херсон, Україна
[Section 3. Civil and domestic law. Civil judicial law. Commercial law. Housing right. Obligation law. International private law. Labour law and public guarantee law]




Сім’я – одна із найбільших цінностей, створена людством за період свого існування. Жодна нація, жодне історичне суспільство не обходиться без сім’ї. Молоде подружжя, створюючи свою сім’ю, намагається відтворити в житті свої ідеальні моделі сімейного життя. Проте не завжди все виходить легко і без труднощів, безумовно виникають проблеми, що потребують уваги з боку механізмів соціальної політики держави. Основними проблемами молодих сімей вважають матеріальні (низькі заробітні плати, відсутність житла); психологічні (відсутність взаєморозуміння, поваги та неправильний розподіл сімейних ролей); соціальні (відсутність правил внутрішнього розпорядку сім’ї, моральних та духовних цінностей); юридичні (незнання своїх прав, обов’язків та законів, що стосуються сімейного життя). 

Соціальний захист малозабезпечених сімей як форма соціальної роботи є необхідною складовою діяльності держави відносно суспільства. Такий захист можливий лише за умов наявності ефективної нормативно-правової бази, а також структури органів влади всіх рівнів, що являють собою базові компоненти ефективного державного впливу на демографічні процеси, на розвиток інституту сім’ї зокрема.

Конституційні норми забезпечують здійснення державою охорони материнства, дитинства, батьківства (ст. 51 Конституції України), що безпосередньо пов’язано з процесом народження дітей [1]. Це доводить, що держава визнає важливу роль сім’ї в функціонуванні та розвитку суспільства і в сталості демографічного розвитку, що вимагає розроблення й реалізації засад демографічної політики, ядром якої має стати сім’я.

Інші важливі питання, такі як механізми заохочування сімей народжувати бажану кількість дітей, інструменти моральної та матеріальної підтримки сімей із дітьми, сприятливі для сім’ї умови праці, забезпечення можливості жінкам поєднувати материнство з працею, лише частково розкриваються в ст. 24 Основного Закону, присвяченій гендерній рівності чоловіків і жінок [1].

Нормативно-правова база здійснення державної підтримки сім’ї складається з низки Законів України, а також підзаконних актів, серед яких постанови Кабінету Міністрів України: «Про затвердження Порядку виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей (осіб)» [2], «Про затвердження Загального положення про центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» [64] та ін.

Підсумовуючи наведене вище, робимо висновок про те, що соціальний захист малозабезпечених сімей як форма соціальної роботи є необхідною складовою діяльності держави відносно суспільства. 

Література:

1. Конституція України: Закон України від 28.06.1996 р. № 254к/96 – ВР (останні зміни 21.02.2019) / Верховна Рада України. Відомості Верховної Ради України. 1996. № 30. Ст. 141.

2. Про затвердження Порядку виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей (осіб): Постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2013 року № 896 / Кабінет Міністрів України. Офіційний вісник Верховної Ради України. 2013. № 896.

3. Про затвердження Загального положення про центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: Постанова Кабінету Міністрів України від 1 cерпня 2013 року № 573 / Кабінет Міністрів України. Офіційний вісник Верховної Ради України. 2013. № 573.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter




 Інші наукові праці даної секції
КОЛІЗІЙНІ НОРМИ ЩОДО ФОРМИ ЗАПОВІДАЛЬНИХ РОЗПОРЯДЖЕНЬ В ЗАКОНОДАВСТВІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
16.10.2019 11:28
АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ВЧИНЕННЯ НОТАРІАЛЬНИХ ДІЙ З ПОСВІДЧЕННЯ ДОГОВОРІВ ТА ЗАСВІДЧЕННЯ ПІДПИСІВ НА ДОКУМЕНТАХ В АСПЕКТІ ВІДЧУЖЕННЯ ЧАСТКИ В СТАТУТНОМУ КАПІТАЛІ
15.10.2019 20:41
ЩОДО ПИТАННЯ ПРО ВІДНОВЛЕННЯ ПОЗОВНОЇ ДАВНОСТІ
15.10.2019 15:00
СПАДКОВЕ ПРАВО УКРАЇНИ
14.10.2019 11:30
ВСТАНОВЛЕННЯ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ В УКРАЇНІ З УРАХУВАННЯМ ЗАРУБІЖНОГО ДОСВІДУ
14.10.2019 11:01




© 2006-2025 All Rights Reserved At use of data from the site, the reference to the www.lex-line.com.ua is obligatory!


Наукова спільнота - інтернет конференції
Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки
Наукові конференції
Актуальні дослідження правової та історичної науки. Юридична лінія
 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше