Глобальні процеси, що відбуваються у світовій політиці та економіці, призводять до встановлення тісних міжнародних зв’язків між окремим країнами та регіонами світу.
У зв’язку з проведенням чемпіонату Європи з футболу у 2012 році на території України, вельми актуальним постає питання коректного та толерантного поводження представників органів внутрішніх справ з іноземними громадянами.
Поводження з іноземними громадянами пов'язано для співробітників органів внутрішніх справ з особливою відповідальністю. Кожен контакт громадянина України, особливо представника державної влади, з іноземцями відбивається на те враження, яке складається в нього про нашу країну та її людей.
Етичний та громадянський обов’язок співробітника міліції - продемонструвати перед іноземними громадянами кращі якості людини: патріотизм, гуманність, чесність, доброзичливість, відчуття колективізму, взаємодопомога, ввічливість і тактовність, - і тим самим викликати у них пошану і інтерес до нашої Батьківщини, нашого народу, його культури і способу життя.
При спілкуванні з іноземцями повинні діяти ті ж норми службової етики і культури поведінки, що і при виконанні звичайних службових обов'язків. Проте співробітник органів внутрішніх справ повинен враховувати, що іноземні громадяни, як правило, погано володіють українською мовою, не завжди досить ясно представляють правила поведінки в громадських місцях, прийнятих в нашій країні. Тому при порушенні не резидентом України громадського порядку співробітник міліції повинен ретельно роз'яснити йому недопустимість подібних дій і, в тому випадку, якщо порушення здійснене ненавмисно і не спричинило істотних наслідків, обмежитися зауваженням і запобіганням.
Якщо ж порушення носить відверто зловмисний або провокаційний характер, слід застосувати затримання іноземного громадянина і доставити його в чергову частину. При цьому дотримання норм службової етики і культури поведінки співробітників міліції повинне носити бездоганний характер, оскільки не виключена і можливість того, що дане порушення зроблене з метою скомпрометувати співробітника і отримати негативний матеріал про діяльність української міліції.
Іноземці, що мають дипломатичні паспорти або консульські документи, затриманню не підлягають. В разі здійснення ними протиправних або антигромадських дій співробітник записує їх прізвища, номери документів і негайно докладає про випадок вищестоящому начальникові.
Таким чином, почуття обов'язку, відповідальність, стриманість і такт повинні завжди бути присутні у працівника міліції, особливо - коли він спілкується з іноземними громадянами.
e-mail: nmcentr@mail.ru
|