:: LEX :: ДОСЛІДЖЕННЯ СКЕЛЕТОВАНОГО АБО РОЗЧЛЕНОВАНОГО ТРУПА, З МЕТОЮ ОТРИМАННЯ КРИМІНАЛІСТИЧНО ЗНАЧИМОЇ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ЙОГО СТАТЬ
UA  RU  EN
 
  Main page
  How to take part in a scientific conference?
  Calendar of conferences
  Editorial board. PA «Naukova Spilnota»
  Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
  Archive

Actual researches of legal and historical science (Issue 68)

Date of conference

14 January 2025

Remaining time to start conference 19


  Scientific conferences
 

  Useful legal internet resources
 

 Useful references
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Counters


 References


 Our bottun
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

ДОСЛІДЖЕННЯ СКЕЛЕТОВАНОГО АБО РОЗЧЛЕНОВАНОГО ТРУПА, З МЕТОЮ ОТРИМАННЯ КРИМІНАЛІСТИЧНО ЗНАЧИМОЇ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ЙОГО СТАТЬ
 
14.06.2016 12:41
Author: Товтин Світлана Вікторівна, здобувач кафедри кримінального права і процесу Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки
[Section 4. Criminal law. Criminal judicial law. Criminalistics. Criminology. Criminal-executive law]

Під час встановлення особи невпізнаного скелетованого та (або) розчленованого трупа виникає необхідність встановити стать людини.

У ході дослідження такого трупа, у першу чергу, стать встановлюється по типу оволосіння, розвитку вторинних і первинних статевих ознак, тілобудові, а також по зачісці і одягу, у скелетованих трупів – за характером будови і розмірами черепа, формою і пропорціями кісток скелета або окремим кісткам, особливостям будови і розмірам зубів, за наявністю у ядрах клітин м’язової тканини, у цибулині волосся характерного для жінок статевого хроматину [1, с. 161].

Однак на скелетованих трупах, коли визначити стать за статевими органами неможливо, статеву приналежність встановлюють за волоссям, зубами, черепом, кісткам скелета, клітинами кісткової тканини.

На даний час, з певним ступенем достовірності, встановити стать скелетованого трупа можливо за тазовими кістками, лопатками, ключицями, плечовими та ліктьовими кістками, кістками зап’ястя, п’ясними кістками, основними і кінцевими фалангами пальців, під’язиковою кісткою, грудиною, хребцями, ребрами, стегновими кістками та ін. Однак, у даному випадку, найбільш достовірно стать визначають за тазовими кістками, на яких статеві ознаки починають проявлятися з 10 років [2, с. 221].

Стать скелетованого трупа також можна встановити по черепу: за вимірювальними (краніометричними) даними; за якісними анатомо-морфологічними ознаками. Однак, визначення статі лише за вимірювальними ознаками людини вдається у 75-80% випадків, а за анатомо-морфологічними ознаками – у 90-93% випадків [2, с. 221].

У ході встановлення статі розчленованого трупа, на статеву приналежність окремих частин можуть указувати такі ознаки: стан оволосіння, округлі форми тіла, молочні залози, наявність рубців вагітності, розвиток м’язів і підшкірного жирового прошарку та ін. Можливе визначення статевої приналежності розчленованого трупа за кістками тазу, лонною дугою, лопаткою, черепом, грудиною, плечовими та стегновими кістками, ключицею та ін. [3, с. 440].

Дослідження волосся як біологічного утворення організму людини також може бути одним із засобів встановлення особи. За певних умов, волосся добре зберігається навіть після скелетування трупа. Досліджується волосся у ході судово-біологічної або судово-медичної експертиз. У волоссі досить добре встановлюються антигени системи АВО, а у випадку наявності кліткових елементів цибулин волосся, може бути проведена його статева диференціація [1, с. 169-170].

Зрізи (обломки) нігтів є біологічним об’єктом і також дають можливість встановити стать людини. Так судово-біологічним дослідженням нігтьових пластин можна встановити генетичну стать людини за Х та Y-хроматином кліткових ядер [4].

Отже, сучасний розвиток криміналістики та судової медицини дозволяє достовірно встановити стать навіть скелетованого та (або) розчленованого трупа.




Література:

1. Шухнин М. Н. Неопознанный труп. Установление личности / М. Н. Шухнин. – М. : Юрлитинформ, 2006. – 224 c.

2. Федосюткин Б. А. Справочник следователя по медицинской криминалистике. – Ростов-на-Дону : изд-во «Приазовский Край», 2010. – 512 с.

3. Вещественные доказательства : информационные технологии процессуального доказывания / Г. С. Бежанишвили, Ю. М. Воронков, И. В. Горбачев и др. ; отв. ред. В. Я. Колдин ; Российский федеральный центр судебной экспертизы при Минюсте РФ ; Российский центр судебно-медицинской экспертизы Министерства здравоохранения РФ. – М. : Норма, 2002. – 768 с.

4. Загрядская А. П. К определению половой принадлежности ногтевых пластинок по тесту полового хроматина / А. П. Загрядская, Л. С. Федорцева // Вопросы судебно-медицинской экспертизы и криминалистики. – Горький: [б. и.], 1972. – Вып. 4. – С. 155-159.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter




 Інші наукові праці даної секції
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА НАРКОЛАБОРАТОРІЙ В УКРАЇНІ
29.06.2016 19:22
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОПИТУ
29.06.2016 19:18
НАРУШЕНИЕ РАВНОПРАВИЯ ГРАЖДАН ПО УГОЛОВНОМУ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВУ РЕСПУБЛИКИ МОЛДОВА И УКРАИНЫ: СРАВНИТЕЛЬНО-ПРАВОВОЙ АНАЛИЗ
24.06.2016 11:21
ДО ПОНЯТТЯ ПРО «ТИПОВІ ЕКСПЕРТИЗИ» В АДМІНІСТРАТИВНОМУ СУДОЧИНСТВІ
07.07.2016 23:08
ОКРЕМІ ПИТАННЯ ДОПИТУ СУДОВОГО ЕКСПЕРТА З МЕТОЮ РОЗ’ЯСНЕННЯ ВИСНОВКУ В АДМІНІСТРАТИВНОМУ СУДОЧИНСТВІ
07.07.2016 23:07
ДО ПИТАННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ТАКТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ «ЗАТРИМАННЯ ПРАВОПОРУШНИКА З РЕЧОВИМИ ДОКАЗАМИ»
06.07.2016 10:56
ВСТАНОВЛЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ РОЛЕЙ УЧАСНИКІВ ОРГАНІЗОВАНОЇ ГРУПИ, ПІД ЧАС РОЗСЛІДУВАННЯ ПІДРОБЛЕННЯ ГРОШЕЙ
06.07.2016 10:55




© 2006-2024 All Rights Reserved At use of data from the site, the reference to the www.lex-line.com.ua is obligatory!


Наукова спільнота - інтернет конференції
Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки
Наукові конференції
Актуальні дослідження правової та історичної науки. Юридична лінія
 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше