Кожна людина має невід'ємне право на життя [1.ст. 27]. А кожна дитина має право на сім’ю. Держава в свою чергу має захищати життя людей. Було б добре, щоб кожен задумався над можливістю усиновлення дитини. Тоді зменшилося б дітей сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, діти відчували б свою значимість і мали б повноцінні сім’ї, де їх люблять, поважають, цінують.
Усиновлення - це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю особи на правах дочки чи сина, що здійсненне на підставі суду [2. ст.207.ч.1].
Дитина, покинута в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я або яку відмовилися забрати біологічні батьки, інші родичі, може бути усиновлена після досягнення нею двомісячного віку [2. ст.209.ч.1].
Люди, які хочуть офіційно піклуватися про дитину мають усвідомлювати, що несуть велику відповідальність за життя і здоров’я малечі, яку виявили бажання всиновити. Зваживши всі за і проти особа-усиновлювач подає до суду заяву про своє рішення піклуватися про життя цієї дитини.
Суд, постановляючи рішення про усиновлення дитини, враховує обставини, що мають істотне значення, зокрема: етнічне походження, релігійна й культурна приналежність, рідну мову, можливість забезпечення наступності у вихованні та освіті, матеріальне становище особи, умови проживання, сімейний стан, погляди на виховання.
При дотриманні всіх умов, здатності особи, яка бажає усиновити дитину, забезпечити стабільні та гармонійні умови для життя дитини суд постановляє рішення, яким оголошує цю особу усиновлювачем дитини.
Усиновлення вважається здійсненим у день набрання чинності рішення суду про усиновлення [2. cт. 225 ч.1.]. Сім’я, або особа, яка зважилася на відповідальний крок носитиме назву прийомна сім’я, або прийомні батьки. І з цього моменту несуть обов’язки по вихованню та розвитку дітей і діють без спеціальних на те повноважень, як опікуни чи піклувальники.
Всиновлення дитини є вагомим значенням у кожній сім’ї, адже це відповідальність за життя дитини, яка з малечку з тих чи інших причин була обділеною батьківською турботою та любов’ю. Чоловік з жінкою набувають статусу матері і батька, мають рівні права у вихованні підростаючого покоління. Зобов’язується піклуватися та турбуватися про маленьке, але дуже вагоме життя.
Література:
1. Конституція України: чинне законодавство станом на 12 березня 2015р.: Офіц. текст. – К.: Алерта, 2015. – 80 с.
2. Сімейний кодекс України: чинне законодавство із змінами та доповненнями 2017 року: Офіц. текст. – К.: Алерта, 2017. – 36 с.
_________________________
Науковий керівник: Петровський А.В., кандидат юридичних наук, доцент, Національна академія внутрішніх справ України
|