:: LEX :: ЗЛОЧИННІСТЬ У ПРОФЕСІЙНОМУ ФУТБОЛІ: ЗАХОДИ ПРОТИДІЇ ТА ЗАПОБІГАННЯ
UA  RU  EN
 
  Главная
  Как принять участие в научной конференции?
  Календарь конференций
  Редакционная коллегия. ОБ «Наукова спильнота»
  Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
  Архив

Актуальные исследования правовой и исторической науки (выпуск 68)

Срок представления материалов

14 января 2025

До начала конференции осталось дней 25


  Научные конференции
 

  Полезные правовые интернет ресурсы
 

 Полезные ссылки
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Счетчики


 Ссылки


 Кнопка
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

ЗЛОЧИННІСТЬ У ПРОФЕСІЙНОМУ ФУТБОЛІ: ЗАХОДИ ПРОТИДІЇ ТА ЗАПОБІГАННЯ
 
10.10.2024 10:55
Автор: Самсонов Олег Васильович, аспірант кафедри кримінального процесу, Національний університет «Одеська юридична академія»
[Секция 4. Уголовное право. Уголовное процессуальное право. Криминалистика. Криминология. Уголовно-исполнительное право. Медицинское право. Судебные и правоохранительные органы. Адвокатура]

Оскільки професійний спорт, як і будь-яка соціальна діяльність, супроводжується виникнення злочинних ризиків та їх проявами, вартою дослідження є тематика заходів протидії та запобігання злочинності у цій сфері. В той же час, оскільки професійний спорт має широку кількість напрямів, які відрізняються один від одного своїми особливостями, для ефективної боротьби зі злочинністю варто окремо досліджувати кожний такий напрям, зокрема професійний футбол.

Як вдало зауважують науковці, «протидія злочинності реалізується через систему соціальних і спеціальних заходів, спрямованих на усунення причин і умов, які сприяють вчиненню протиправних діянь, які вже мають місце, або готуються чи вже почалися, виявленні винних осіб та притягненні їх до відповідальності» [1, с. 139]. Таким чином, літературою виокремлено такі основні види кримінологічних заходів запобігання злочинності – загальносоціальні, спеціально-кримінологічні та індивідуальні. Оскільки такий підхід цілком обґрунтований, він може бути використаний і для характеристики заходів протидії та запобігання злочинності у сфері професійного футболу.

Загальносоціальна протидія злочинності є сукупністю ефективних заходів соціально-економічного, правового, ідеологічного, організаційно-управлінського, культурно-виховного змісту, спрямованою на подальший розвиток та вдосконалення суспільних відносин і усунення чи нейтралізацію найбільш глибинних детермінант злочинності [2, с. 112]. Таким чином, загальносоціальні заходи протидії злочинності у професійному спорті охоплюють перебудову економічної, культурної та соціальної парадигми суспільства в цілому, передбачаючи глибинні зміни, здатні якісно вплинути на подолання такого виду злочинності.

Спеціально-кримінологічні та індивідуальні заходи протидії злочинності у сфері фізичної культури і спорту зорієнтовані на деструкцію основних видових та групових їх факторів на різних стадіях виникнення, дії останніх. На відміну від загальносоціальної, спеціально-кримінологічна протидія злочинності характеризується специфікованістю форм, методів впливу на детермінанти злочинності і окремих злочинів, їх максимальною наближеністю й проникненням до сфері, інститутів, окремих ситуацій злочинної діяльності членів соціальних груп, індивідуумів [3, с. 179].

Хоча спеціально-кримінологічні заходи протидії злочинності розбудовуються на основі загальносоціального запобігання, вони є більш предметними та направлені на подолання злочинності конкретно у сфері професійного футболу. Такі заходи можна виокремлювати на основі тих найпоширеніших категорій правопорушень, що вчиняються у професійному футболі, до яких варто віднести корупційні, насильницькі та злочини, які стосуються вживання допінгу.

Таким чином, у розрізі подолання злочинності у професійному спорті, спеціально-кримінологічними заходами для таких цілей можуть служити: посилення заходів відповідальності (дисциплінарних, адміністративних, кримінально-правових) за вчинення правопорушень у професійному спорті – така діяльність може охоплювати як закріплення більш суворих санкцій за вчинення конкретних правопорушень, так і передбачення додаткової відповідальності за окремі види неправомірних діянь; створення інституцій, які займаються виявленням та протидією конкретних видів протиправних діянь; розробка програмних документів, направлених на комплексну зміну правил виявлення та протидії конкретного виду злочинності у професійному спорті.

Індивідуальні заходи протидії злочинності у професійному спорті охоплюють можливості впливу на окрему особу або їх групу. Сюди можуть відноситися: 1) заходи ранньої профілактики: інтенсифікація правоосвітньої роботи зі спортсменами; 2) заходи безпосередньої профілактики за моделлю роботи у зв’язці поліцейського і тренерського штабу; 3) посткримінальна профілактика; 4) дезінтеграція угрупувань спортсменів (одноклубників), що мають антисоціальну спрямованість діяльності; 5) виявлення та нейтралізація протиправного впливу з боку тренера на спортсменів; 6) ускладнення можливості вільного придбання засобів і речовин, які відносяться до допінгу [3, с. 198-199].

Таким чином, заходи протидії та запобігання злочинності у професійному футболі охоплюють загальносоціальні, спеціально-кримінологічні та індивідуальні заходи. Заходи загальносоціального характеру спрямовані на поліпшення соціальних умов та зниження впливу злочинних детермінант, спеціально-кримінологічні заходи націлені на попередження конкретних правопорушень, таких як корупція та допінг, а індивідуальні заходи профілактики орієнтовані на спортсменів і їхні оточення. Поєднання таких мір відіграє ключову роль у зниженні рівня злочинної активності та зменшенні кількості вчинених протиправних діянь у означеній сфері.

Література:

1. Веприцький Р. С. Поняття та зміст заходів протидії злочинності. Європейські перспективи. 2014. № 3. С. 137-139.

2. Литвинов О. М. Загальносоціальний вектор у механізмі протидії злочинності та фактори, що його обумовлюють. Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. 2008. Вип. 41. С. 111-117.

3. Сокуренко В. Кримінологічна характеристика та протидія злочинності у сфері фізичної культури і спорту : дис. … канд. юрид. наук (докт. філос.) : 12.00.08 (081 – Право). Харків, 2019. 235 с.

____________________ 

Науковий керівник: Дрьомін Віктор Миколайович, доктор юридичних наук, професор, Національний університет «Одеська юридична академія»



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter




 Інші наукові праці даної секції
СУЧАСНІ ПРЕЦЕДЕНТИ ТА ЗАПОБІГАННЯ ЗЛОЧИННОСТІ У СФЕРІ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
14.10.2024 13:36
КРИМІНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТОСТІ УЧАСНИКІВ ОРГАНІЗОВАНОЇ ЗЛОЧИННОСТІ
14.10.2024 13:29
ЗАХОДИ ЗАПОБІГАННЯ ЗЛОЧИННОСТІ НЕПОВНОЛІТНІХ
14.10.2024 13:20
SOFT SKILLS (М’ЯКІ НАВИЧКИ) У ПРОФЕСІЇ ЮРИСТА
11.10.2024 10:23
ПОСИЛЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ДРІБНЕ ВИКРАДЕННЯ ЧУЖОГО МАЙНА В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ: ЗАКОНОДАВЧІ НОВЕЛИ
08.10.2024 10:29




© 2006-2024 Все права защищены При использовании материалов сайта, ссылка на www.lex-line.com.ua обязательна!


Наукова спільнота - інтернет конференції
Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки
Наукові конференції
Актуальні дослідження правової та історичної науки. Юридична лінія
 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше