:: LEX :: НЕТИПОВІ ПОСЛУГИ ТА ОБ’ЄКТИ ЦИВІЛЬНИХ ПРАВ
UA  RU  EN
 
  Головна
  Як взяти участь в науковій конференції?
  Календар конференцій
  Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
  Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
  Архів

Актуальні дослідження правової та історичної науки (випуск 67)

Термін подання матеріалів

12 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 21


  Наукові конференції
 

  Корисні правові інтернет ресурси
 

 Корисні лінки
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Лічильники


 Лінки


 Наша кнопка
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

НЕТИПОВІ ПОСЛУГИ ТА ОБ’ЄКТИ ЦИВІЛЬНИХ ПРАВ
 
12.11.2024 16:30
Автор: Шнуренко Тетяна Олександрівна, студентка 4 курсу спеціальності «Право» Таращанського технічного та економіко-правового фахового коледжу
[Секція 3. Цивільне та сімейне право. Цивільне процесуальне право. Комерційне право. Житлове право. Зобов’язальне право. Міжнародне приватне право. Трудове право та право соціального забезпечення]

Об’єктами цивільних прав визнаються матеріальні та нематеріальні блага, стосовно яких між суб’єктами цивільного права виникають відносини, що складають предмет цивільно-правового регулювання. Сучасна доктрина цивільного права визнає множинність об’єктів цивільних прав. Поширеною є точка зору науковців про неможливість існування безоб’єктних цивільних правовідносин. В наш час у юридичній літературі переважна більшість правників визначають об’єкт цивільних прав через поняття «благо». Поняття об'єкта цивільних прав не знайшло свого законодавчого закріплення, і є сугубо теоретичним поняттям. Перелік об'єктів цивільних прав закріплений у статті 177 ЦК України. Відповідно до норм Цивільного кодексу України, до об’єктів цивільного права віднесені речі, включаючи гроші та цінні папери, інше майно, в тому числі майнові права; роботи і послуги; інформація; результати інтелектуальної діяльності, у тому числі виключні права на них; нематеріальні блага. Проблеми об’єктів у цивільному праві висвітлюються у працях відомих вчених різних періодів розвитку цивілістичної думки: Н. Г. Александрова, К. О. Берновського, М. І. Брагінського, Є. В. Васьковського, Ю. С. Гамбарова, Д. М. Генкіна, В. П. Грибанова, О. С. Йоффе та інші. 

Особливим та проблемним об’єктом дослідження, який я хочу дослідити є послуга, як нетиповий об’єкт цивільного права. Під послугою розуміється особлива споживча вартість, що виникає в процесі праці, але отримала вона таку назву тому, що праця надає послуги не в якості речі, а в якості діяльності. Сьогодні існує багато різноманітних видів договорів про надання послуг, такі договори: перевезення, транспортного експедирування, зберігання, страхування, доручення, комісії тощо. Проте усі види договорів про надання послуг неможливо передбачити у ЦК України, оскільки їх багато.

Неоднозначним у науці цивільного права є віднесення до об’єктів цивільного права клітин людини. Тобто людські органи, тканини, анатомічні матеріали, будучи лікувальними, медичними засобами, що дозволяють вирішувати проблеми фізичної особи, є тим благом, яке фігурує в правовому середовищі, а тому можуть бути віднесені до об’єктів цивільного права.

Одним із яскравих прикладів неоднозначності в підході до юридичної кваліфікації є такий об’єкт, як газопровід, для визначення правового режиму якого варто його розглянути крізь призму сутності нерухомості. Магістральні газопроводи є об’єктами, обмеженими в цивільному обороті, оскільки можуть перебувати тільки в державній власності, Такий правовий режим магістральних газопроводів виключає можливість вчинення правочинів щодо них за участю фізичних та юридичних осіб, крім передачі споруд трубопровідного транспорту в державну власність. У результаті вільно оборотоздатними об’єктами залишаються тільки промислові газопроводи.

Об'єктами цивільних прав є все те, з приводу чого складаються цивільні правовідносини і на що спрямовані суб'єктивні цивільні права та суб'єктивні цивільні обов'язки. Будь-який об'єкт повинен задовольняти потреби й інтереси учасників цивільних правовідносин, в іншому разі він не розглядатиметься як об'єкт цивільного права. Суперечливість та неоднозначність чинного законодавства, що вливає на розуміння певного об’єкта та його правового режиму, бо чинне законодавство України повинно йти паралельно із розвитком суспільства.

Література:

1. Крат В. І., Спасибо-Фатєєва І. В. Цивільний кодекс України : науково-практичний коментар / за заг. ред. проф. І. В. Спасибо-Фатєєвої. – Х., 2010. – Т. 4. Об’єкти. Правочини. Представництво. Строки. – С. 61-69.

2. Спасибо-Фатєєва І. Види обєктів цивільних прав / І. Спасибо-Фатєєва // Часопис цивілістики, випуск №18 – С. 13-18.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter




 Інші наукові праці даної секції
ЩОДО ПОХОДЖЕННЯ ПРАВОВОГО ІНСТИТУТУ НЕЗАЛЕЖНОГО ДИРЕКТОРА В КОРПОРАТИВНОМУ ПРАВІ
25.10.2024 13:31
ДО ПИТАННЯ ПРО ЦИФРОВІЗАЦІЮ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ
15.11.2024 10:09
ПЕРСПЕКТИВИ ЗАПРОВАДЖЕННЯ СПІЛЬНОЇ ОПІКИ БАТЬКІВ ЩОДО ДІТЕЙ
15.11.2024 09:39
ОСПОРЮВАННЯ, ВИЗНАННЯ ТА ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ МІЖНАРОДНОГО КОМЕРЦІЙНОГО АРБІТРАЖУ: ПИТАННЯ ПРЕДМЕТНОЇ ЮРИСДИКЦІЇ
13.11.2024 16:19
ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ВСТАНОВЛЕННЯ ОПІКИ НАД НЕДІЄЗДАТНИМИ
12.11.2024 16:24
РОЛЬ НОТАРІУСА У МЕХАНІЗМІ КОМПЕНСАЦІЇ ШКОДИ, ЗАВДАНОЇ ВІЙНОЮ РФ
12.11.2024 16:04




© 2006-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.lex-line.com.ua обов’язкове!


Наукова спільнота - інтернет конференції
Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки
Наукові конференції
Актуальні дослідження правової та історичної науки. Юридична лінія
 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше