ТЕОРЕТИЧНА КОНЦЕПТУАЛІЗАЦІЯ ПОЛІТИКО-ПРАВОВИХ АСПЕКТІВ БОРОТЬБИ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛІСТИЧНОГО РУХУ СЕРЕДИНИ ХХ СТ.
20.12.2009 16:00
Автор: Мамонтов Ігор Олександрович, старший викладач Київського національного університету будівництва і архітектури
[Теорія та історія держави і права. Історія політичних і правових вчень. Філософія права]
У процесі дослідження боротьби українського націоналістичного руху з тоталітарними режимами у 1920-х – 1950-х роках важливе місце займає понятійно-категоріальний апарат, що використовується при аналізі боротьби українського руху опору у політико-правовому розрізі. Це набуває важливості з огляду на те, що дослідження проводиться на міждисциплінарному рівні, звертаючись до понять і категорій цілої низки суспільно-політичних наук.
У цьому розумінні важливе місце займає понятійна інтерпретація українського націоналістичного руху як основи об’єкту політико-правового аналізу. Український націоналістичний рух як складний суспільно-політичний феномен, формується у рамках концепції українського націоналізму, ідеологічної доктрини українського руху опору. У наукових розробках український націоналізм представлений широким спектром визначень, що тлумачать суспільно-ідеологічну та концептуально-теоретичну сторони цієї суспільно-політичної течії.
Аналіз понятійно-категоріального апарату на міждисциплінарному рівні привів до уточнення низки понять і категорій, що займають ключове місце у дослідженні, важливе місце займає інтерпретація таких ключових понять, як українська національна ідея, український націоналістичний рух, українська націоналістична концепція, український націоналізм, тоталітаризм, колабораціонізм, суверенітет. Теоретичний розвиток цих понять здійснився у наслідок міждисциплінарного аналізу практичних аспектів боротьби українських націоналістів з великодержавними і тоталітарними режимами. У перспективі дані категорії і поняття, разом із іншим комплексом науково-теоретичного інструментарію стануть основою нового напрямку у політико-правових дослідженнях – політико-правового аналізу суспільно-політичних течій.
Таким чином, досліджуючи понятійно-теоретичні основи дослідження політико-правових особливостей боротьби українського націоналістичного руху з тоталітарними режимами у 1920-х – 1950- х рр., слід зазначити, що понятійно-категоріальний апарат та теоретична концептуалізація проблеми знаходяться на стадії формування у сучасній юридичній науці. Недостатньо вивченими залишаються багато понять і категорій, що ускладнює об'єктивне розуміння характеру боротьби українських націоналістів.
e-mail: imam_kiev@rambler.ru
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter