Сьогодні Європейський Союз називає Україну унікальним і стратегічним партнером в Європі. З огляду на те, що в епіцентрі політичного протистояння перебуває Верховна Рада, виникає об’єктивна потреба системного аналізу самого інституту як єдиного органу законодавчої влади.
Аналізом деяких аспектів з цього питання займалися А. Я. Капустин, В. В. Копійка, В. Ф. Опришко, А. В. Омельченко та інші вчені України.
Європейський вибір є невід'ємною складовою зовнішньополітичної стратегії нашої держави.
Перші парламентські слухання з питань реалізації державної політики інтеграції України до ЄС, що відбулися 11 грудня 2001 року, стали важливим кроком на шляху створення окремого Комітету Верховної Ради з питань Європейської інтеграції [1].
Усвідомлюючи важливість процесу інтеграції, ВРУ четвертого скликання 7 червня 2002 року прийняла рішення про утворення Комітету з питань Європейської інтеграції, який буде займатися: 1) здійсненням законопроектної роботи в частині наближення українського законодавства до законодавства ЄС, 2) здійсненням парламентського контролю за виконанням органами державної влади та місцевого самоврядування законодавчих актів з питань, що належать до компетенції Комітету; 3) забезпеченням міжпарламентських зв'язків і парламентського контролю в рамках співробітництва України з ЄС, НАТО, Радою Європи, Асамблеєю Західноєвропейського союзу; 4) координацією міжпарламентських зв'язків з європейськими країнами у питаннях євроінтеграції [2].
Протягом 2006-2007 р.р. Комітет здійснював законопроекту роботу в частині наближення українського законодавства до законодавства Європейського Союзу, запобігання прийняттю нормативно-правових актів, що не відповідають європейському праву, Угоді "Про партнерство і співробітництво між Україною та Європейськими Співтовариствами та їх державами-членами", нормам і принципам СОТ, зобов'язанням України у рамках Ради Європи [3].
Робота зазначеного Комітету є плідною, якісною, упередженою та поступовою. Але треба зробити деякі рекомендації, а саме: 1) політичному керівництву України потрібно впроваджувати реформи, дотримуватися зобов'язань в галузі свободи, демократії, верховенства права і прав людини, посилити боротьбу з корупцією, провести адміністративну реформу; 2) підтримати створення ринкової економіки в Україні і зауважили, що для залучення іноземних інвестицій країна повинна забезпечити стабільний і передбачуваний інвестиційний клімат; 3) Європарламент закликає Раду ЄС розробити конкретний план, як створити зону вільної торгівлі між Україною та ЄС; 4) Не треба ставити штучних проблем. Вибір «Росія — ЄС» насправді мало кому цікавий, тому що мислення населення не вбачає такої проблеми.
Література:
1. http://ua.pravda.com.ua/news/.
2. Питання діяльності Української частини Комітету з питань співробітництва між Україною та Європейськими Співтовариствами (Європейським Союзом): Постанова КМУ від 13 липня 1998 р. N 1074.
3. Довідка про діяльність Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції за період роботи Верховної Ради України п'ятого скликання (2006-2007 рр.).
e-mail: I_Kozlova19m@mail.ru
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter