1. Історія світового розвитку свідчить, що в умовах ускладнення господарсько-економічних відносин, науково-технічної революції, глобальних соціальних проблем неможливим стає функціонування у чистому вигляді ні ринкового механізму, ні суцільно одержавленої економічної системи. Суб’єкти господарювання – юридичні особи, як правовий інститут, відіграють значну роль в системі цивільного та господарського обороту.
2. Характерною особливістю господарських товариств є те, що вони об’єднують не самих засновників або учасників, а лише певну частку їхнього майна (в обмін на корпоративні права) та участь з метою отримання прибутку. Учасники і засновники зберігаються як окремі самостійні юридичні особи з відокремленим майном. Втім, у них виникає обов’язок координувати свою господарську діяльність у межах створеного господарського товариства. На практиці досить часто плутають або не можуть чітко розрізнити такі поняття, як «засновник» і «учасник» господарського товариства.
3. Господарські товариства являють собою організоване в єдине ціле об’єднання декількох осіб для ведення господарської діяльності, виготовлення продукції (товарів), виконання робіт, надання послуг, із метою отримання прибутку, тобто належать до господарських організацій корпоративного типу.
4. Законодавство ж України про господарські товариства останнім часом суттєво еволюціонувало та зазнало позитивних змін. Оскільки багато питань, врегульованих спеціальним законом, знайшли регулювання також і в нових кодексах, це призвело до конфлікту відповідних норм та виникнення питань щодо порядку їх застосування. Одночасне набуття чинності Цивільним і Господарським кодексами призвело не тільки до конфлікту норм із нормами інших законів, а й навіть до конфлікту між самими кодексами, позаяк їх норми досить суперечливі і по-різному регулюють однакові питання.
Попри зміни, які відбулись у законодавстві протягом останнього часу, все ж таки залишається велика кількість неврегульваних, конфліктних питань. Але як свідчать статистичні дані останніх років господарські товариства в Україні набули широкого поширення, і далі спостерігається тенденції до їх розвитку. Необхідне подальше реформування нормативно-правової бази України у сфері господарських товариств, а також підтримка уряду у сфері інвестування та нормування податкових ставок. Оскільки, розвиток господарських товариств свідчить про розвиток ринкової економіки в Україні ,що може означати приближення нашої країни до входу в Європейську спільноту.
|