Злочинність як негативне соціальне явище притаманне усім державам світу незалежно від географічного розташування, рівня соціально-економічного розвитку, політичного устрою, правової системи та ін.
Низка важливих завдань у боротьбі зі злочинністю вирішується за сприяння міжнародних організацій й реалізується на глобальному та регіональному рівнях.
Суспільство, що займається кримінологією, охоплює наукові та професійні знання з питань етіології, запобігання, контролю та виявлення злочинів і правопорушень.
Міжнародне товариство кримінології (ISC) було засноване в Римі 1938 році. Воно є єдиною всесвітньою організацією в галузі кримінології та кримінальної юстиції. Його метою є підтримка заходів та досліджень, спрямованих на краще розуміння явища злочину в міжнародному масштабі. Тому його діяльність зосереджена як на наукових, так і на практичних питаннях.
Міжнародне товариство кримінології є неурядовою організацією, і багато її членів займають керівні посади у своїх країнах і в міжнародних інституціях. Товариство користується консультативним статусом в Організації Об'єднаних Націй і Раді Європи і бере участь у роботі ЮНЕСКО. Воно є одним з найактивніших і найвпливовіших наукових асоціацій, що стоять на передньому плані у вирішенні проблем пов'язаних із злочинами та їх запобіганню і в пошуку рішень, які також повністю захистять права людини і демократичні цінності. Його представляє національний делегат у майже 50 країнах. Це передусім відповідальність окремих держав щодо запобігання та контролю над злочинністю. Однак необхідно усвідомити важливість більш тісної міжнародної співпраці в кримінологічних дослідженнях [1].
Світовий конгрес кримінології проводиться під егідою Міжнародного товариства кримінології, починаючи з 1938 року. У цьому ж столітті відбулися конгреси в Ріо-де-Жанейро (2003), Філадельфії (2005), Барселоні (2008), Кобе, Японія ( 2011) і Монтеррей, Мексика (2014). Всі вони були успішними, активно відвідувалися і добре висвітлювалися засобами масової інформації.
Науковий комітет Міжнародного товариства кримінології щорічно публікує «Міжнародні аннали кримінології», кожні три роки організовує Всесвітні конгреси, а також регулярно проводить міжнародні курси з кримінології. Останній Всесвітній конгрес відбувся в серпні 2014 року в Монтерреї, Мексика, і зосередився на бандах, торгівлі людьми та незахищеності. Видання Міжнародної Аннали кримінології 2014 року містить широкий спектр робіт з пленарних виступів на конференції в Монтерреї. А останній міжнародний курс з кримінології був організований у Стамбулі, Туреччина, у травні 2011 року і займався питаннями витоків відновного правосуддя та його сферами застосування [2].
Усі минулі томи Міжнародних літописів оцифровуються та оприлюднюються в Інтернеті, Німецьким центром збору та розповсюдження кримінологічної інформації (Fachinformationsdienst Kriminologie FID-Krim) завдяки гранту Німецького фонду досліджень та підтримки втручання почесного президента ISC професора Ганса Юргена Кернера з Тюбінгенського університету. Це є важливим активом для суспільства та його членів [3].
Кримінологія мала і досі має труднощі і стикається з перешкодами у створенні себе як законної та незалежної галузі викладання та досліджень у багатьох країнах. Іноді це лише курс, запропонований як частина навчального плану з права, медицини або політології. Кримінологи в цих ситуаціях часто намагаються стати “незалежними” і бути визнаними як такі.
ISC повинен підтримувати вивчення кримінології у всьому світі, а також студентську діяльність по встановленню кримінології як галузі вивчення та дослідження. Є райони світу, де студенти досить активні і віддані цьому шляху. Особливо це стосується країн у деяких регіонах світу, де поширюються злочинність і незахищеність. Але нажаль їм часто бракує навіть мінімальних ресурсів.
Література:
1. Міжнародне товариство кримінології [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://www.criminology-programs.org/en/isc.
2. ISC-SIC [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://www.isc-sic.org/web/
3. Публікації та діяльність Товариства [Електронний ресурс]. — Режим доступу: https://intercrim.com/publications-and-activities
|