1. У справах про злочини, які порушують авторські права та суміжні права експертиза призначається з метою визначення властивостей об’єктів авторського права (твори науки, літератури та мистецтва), суміжних прав (прав виконавців творів, виробників фонограм та організацій мовлення (радіо- та телеорганізацій)).
2. Крім постанови про призначення експертизи об’єктів авторського права та суміжних прав судовому експерту слідчий подає: самі об’єкти дослідження; усю документацію, в якій міститься інформація щодо властивостей цих об’єктів: охоронні документи (патенти, свідоцтва), матеріали заявок, на підставі яких вони видані, зображення об’єктів (креслення, ескізи, фотознімки) тощо.
3. Якщо в кримінальній справі заявлено цивільний позов і є постанова слідчого про визнання певної особи цивільним позивачем, то за необхідності до матеріалів, які направляються на експертизу, включають позовну заяву.
4. Документи на судову експертизу направляються слідчим в оригіналі чи завірених належним чином копіях, вони комплектуються у хронологічному порядку, всі аркуші нумеруються. Якщо призначається повторна експертиза або раніше об’єкти досліджувались іншими спеціалістами, обов’язково надаються висновки попередніх експертиз або висновки спеціалістів.
5. При дослідженні об’єктів авторського права та суміжних прав слідчим можуть ставитися такі питання: 1) чи є твір... об’єктом авторського права (суміжних прав); якщо так, до якого виду об’єктів він належить? 2) чи використаний твір (фрагмент твору, оригінальна назва твору)... у творі гр. К.? 3) яким способом (відтворення, публічна демонстрація тощо) використано даний твір? 4) чи охороняється авторським правом географічна основа карт? 5) чи є даний компакт-диск, що містить програмні продукти, ліцензійним? 6) чи дотримано авторські права скульптора при опублікуванні в даному періодичному виданні фотографії його твору? 7) чи є даний твір, створений автором з власної ініціативи, але в службовий час і за допомогою службового обладнання (документів, матеріалів), службовим твором? 8) Яку частину вартості нематеріальних активів підприємства становлять об’єкти інтелектуальної власності, що йому належать? 9) у яку суму слід оцінити знак для товарів і послуг «Ш» при укладенні договору про передачу права власності на нього? 10) чи є стаття «...», надрукована в газеті «...» №... твором; якщо так, то чи охороняється вона авторським правом? 11) чи має місце факт використання частини статті «...» в книзі гр. К. «...»? 12) чи є посилання на статтю «...», на автора статті та джерело запозичення в книзі Н.«...» на сторінках...; якщо так, то чи є таке запозичення плагіатом або контрафакцією? 13) чи є загальновідомими в Україні твір прикладного мистецтва як об’єкт авторського права, зображення та фірмове найменування «...»? 14) з яким власником авторських майнових прав в Україні асоціюється зображення та фірмове найменування «...»? 15) чи є об’єктами авторського права фотографія та скульптура..., зображена на фотографії? 16) чи є опублікування фотографії, на якій зображена скульптура..., у журналі «...» за березень 2001 року фактом використання витвору мистецтва — скульптури «...»?
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License
Знайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter