:: LEX :: ОСОБЛИВОСТІ ОГЛЯДУ МІСЦЯ ПОДІЇ ПРИ НЕЗАКОННОМУ ЗАВОЛОДІННІ ВИБУХОВИМИ РЕЧОВИНАМИ ЧИ ПРИСТРОЯМИ
UA  RU  EN
 
  Главная
  Как принять участие в научной конференции?
  Календарь конференций
  Редакционная коллегия. ОБ «Наукова спильнота»
  Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
  Архив

Актуальные исследования правовой и исторической науки (выпуск 68)

Срок представления материалов

14 января 2025

До начала конференции осталось дней 20


  Научные конференции
 

  Полезные правовые интернет ресурсы
 

 Полезные ссылки
 
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Юридичний форум
Законодавство України
Єдиний державний реєстр судових рішень


 Счетчики


 Ссылки


 Кнопка
www.lex-line.com.ua - Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції за різними юридичними напрямками

ОСОБЛИВОСТІ ОГЛЯДУ МІСЦЯ ПОДІЇ ПРИ НЕЗАКОННОМУ ЗАВОЛОДІННІ ВИБУХОВИМИ РЕЧОВИНАМИ ЧИ ПРИСТРОЯМИ
 
14.05.2009 19:06
Автор: Стельмащук Олександр Васильович, здобувач кафедри криміналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка
[Уголовное право. Уголовное процессуальное право. Криминалистика. Криминология. Уголовно-исполнительное право]
При надходженні до органу внутрішніх справ заяви або повідомлення про розкрадання вибухових речовин чи пристроїв, слідчий негайно виїжджає в складі слідчо-оперативної групи на місце події. Зволікання з оглядом може призвести до небажаних наслідків, зміни обстановки, втрати або приховання слідів злочину. Наслідки несвоєчасно проведеного огляду можуть бути настільки пагубні, що з тактичної сторони ця дія нерідко характеризується як незамінна й неповторна. Однак і зайва поспішність тут також небажана. Ефективність огляду місця події при розкритті злочинів, насамперед за гарячими слідами багато в чому залежить від чіткої організації роботи слідчого, науково обґрунтованої послідовності його дій. Робота слідчого, пов’язана з проведенням цієї важливої слідчої дії, починається ще до прибуття на місце події.
На підготовчому етапі після ознайомлення зі змістом інформації, яка надійшла, слідчий повинен дати вказівку про охорону місця події силами працівників міліції або представників громадськості, а також розпорядитися про виклик для участі в огляді спеціалістів: фахівця-криміналіста для фіксації обстановки місця події, виявлення й вилучення матеріальних слідів (у тому числі мікрочасток, запахових слідів); фахівця в області судової медицини, коли в результаті нападу вбитий хто-небудь із учасників події; фахівця-хіміка, якщо є відомості про застосування злочинцем хімічних реактивів як засобів вчинення злочину, фахівця з вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин і пристроїв, залежно від того, що з перерахованого було викрадено і яка зброя застосовувалась при нападі.
Прибувши на місце події, слідчий, з’ясовує в осіб, які перебувають там, або прибулих до нього працівників міліції: що розпочато ними у зв’язку з подією, якими відомостями вони володіють і які зміни внесені в обстановку місця події. Залежно від отриманої інформації:
1. Вживає заходів по ліквідації наслідків події й наданню допомоги потерпілим, залучаючи з цією метою міліціонерів, представників адміністрації об’єкта, де вчинено злочин, представників громадськості, окремих громадян.
2. При необхідності вживає додаткових заходів до охорони місця події, у тому числі видалення всіх осіб, які не є учасниками майбутнього огляду.
3. Визначає межі й характер території, яка підлягає огляду. З урахуванням особливостей вихідної інформації можливо буде потрібно оглянути прилягаючу до місця події територію для виявлення й вилучення окремих загублених злочинцями й викрадених ними боєприпасів, пакувальних матеріалів, ємностей, вибухових речовин або вибухових пристроїв.
4. Визначає вихідний пункт огляду і його спосіб.
5. Вирішує питання про кількість оперативних співробітників, необхідних для участі в огляді, а також про запрошення понятих, спеціалістів і технічних помічників. У випадку розкрадання вибухових речовин або вибухових пристроїв з підприємств-виготовлювачів, зі сховищ і т.ін., крім спеціаліста-криміналіста, необхідно обов’язково запросити фахівця із предметів озброєння: сапера, фахівця вибухової справи й т.ін.
6. Вживає заходів по проведенню невідкладних оперативно-розшукових заходів і дає відповідні доручення і вказівки співробітникам органів дізнання про: виявлення очевидців, встановленні й затримання злочинця, перевірку за криміналістичними обліками виявлених куль, гільз, вогнепальної зброї (при нападі на об’єкт з її використанням).
Якщо в ході огляду місця події висувається версія про подію, яка відбулася, і причетних до неї осіб (за допомогою фахівців-криміналістів прямо на місці попередньо можуть бути вирішені такі питання, як кількість осіб, що приймали участь у вчиненні злочину, характер їх дій, орієнтовні дані про особу; вік, зріст, професію, отримані поранення в результаті активного опору охорони об’єкту), продовження огляду стає більш цілеспрямованим, орієнтованим на пошук певних слідів і предметів, які підтверджують або спростовують версію. Це не повинно впливати на об’єктивність і повноту огляду, виключати інші версії.
При огляді місця події по залишених слідах можна одержати підтвердження версії про груповий характер нападу. Так, на це вказують: сліди рук і ніг, залишені різними особами; недокурки різних марок, різний прикус або наявність мундштука на одних з них; гільзи й кулі від патронів до різних систем, кулі й гільзи однієї системи, однак випущені з різних екземплярів зброї; сліди крові, слини, які за висновком експертизи не могли утворитися від однієї людини; факти перенесення важких предметів, злому потужних перешкод, які неможливо перенести чи подолати поодинці; дані судово-медичних експертиз про те, що тілесні ушкодження заподіяні різними знаряддями.

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст і натисніть Ctrl + Enter




 Інші наукові праці даної секції
ПРОВАДЖЕННЯ У КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВАХ ПРО ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНІ ПОДІЇ
31.03.2009 19:33
ТАКТИКА ДОПИТУ ПОТЕРПІЛИХ В СПРАВАХ ПРО НЕЗАКОННЕ ЗАВОЛОДІННЯ МОБІЛЬНИМИ ТЕЛЕФОНАМИ
29.04.2009 22:20
РЕАЛІЗАЦІЯ ФУНКЦІЇ ОБВИНУВАЧЕННЯ ПРИ РОЗГЛЯДІ СУДОМ КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ ПРО ХАБАРНИЦТВО
26.04.2009 12:18
ФОРМИ ВЗАЄМОДІЇ СЛІДЧОГО Й ОРГАНА ДІЗНАННЯ ПІД ЧАС РОЗСЛІДУВАННЯ ВБИВСТВ
25.05.2009 08:45
КЛАСИФІКАЦІЯ ВИБУХОВИХ РЕЧОВИН, ЩО ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ ПРИ ВЧИНЕННІ КРИМІНАЛЬНИХ ВИБУХІВ
25.03.2009 20:58
ПИТАННЯ УЧАСТІ СПЕЦІАЛІСТА ПРИ ВІДТВОРЕННІ ОБСТАНОВКИ І ОБСТАВИН ПОДІЇ ПО СПРАВІ ПРО ВБИВСТВО ВЧИНЕНЕ НА ЗАМОВЛЕННЯ
24.05.2009 09:40
ОКРЕМІ ПИТАННЯ УЧАСТІ СПЕЦІАЛІСТА ПРИ ДОПИТІ ПО СПРАВІ ПРО СЕКСУАЛЬНЕ ВБИВСТВО
24.05.2009 09:37
ПРОБЛЕМА УЧАСТІ ПОНЯТИХ У СЛІДЧИХ ДІЯХ
23.05.2009 09:38
ПЕРСПЕКТИВИ ДОСЛІДЖЕННЯ ШКІРЯНОГО ПОКРОВУ РУК ТА НІГ ЛЮДИНИ В КРИМІНАЛІСТИЦІ
23.05.2009 09:36
ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ КРИМІНАЛІСТИЧНОЇ ХАРАКТЕРИСТИКИ ЗЛОЧИНІВ
23.05.2009 09:33




© 2006-2024 Все права защищены При использовании материалов сайта, ссылка на www.lex-line.com.ua обязательна!


Наукова спільнота - інтернет конференції
Міжнародна інтернет-конференція з економіки, інформаційних систем і технологій, психології та педагогіки
Наукові конференції
Актуальні дослідження правової та історичної науки. Юридична лінія
 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше