З кожним роком роль інформації в житті людини, держави та всього соціуму швидко збільшується. За умов формування та розвитку в XXI ст. інформаційного суспільства інформація стає великою цінністю. Адже саме від чіткої, достовірної, оперативно отриманої інформації залежить ефективність прийняття управлінських рішень.
У умовах розвитку сучасних інформаційних технологій поняття «інформаційне забезпечення» пов’язують з розвитком автоматизованих систем управління. Організація інформаційного забезпечення ведеться паралельно з програмним забезпеченням та інформаційною технологією, зорієнтованою на кінцевого користувача.
Інформаційна система управління включає всі види обліку, що створюють масив управлінської інформації, котрий характеризує стан системи, що управляється, та виконання управлінських рішень. Вхідна інформація аналізується, і відповідно до результатів аналізу готуються проекти управлінських рішень, які передаються на розгляд до системи управління.
Інформаційне забезпечення — важливий елемент автоматизованих інформаційних систем обліку, призначений для відображення інформації, що характеризує стан керованого об’єкта і є основою для прийняття управлінських рішень[1].
Поняття «інформаційне забезпечення» розглядається науковцями по різному, найпоширенішими є наступні підходи щодо трактування поняття «інформаційне забезпечення» як загальної категорії: 1) сукупність форм документів, нормативної бази та реалізованих рішень щодо обсягів, розміщення і форм існування інформації, яка використовується в інформаційній системі при її функціонуванні [2]; 2) забезпечення необхідною інформацією, організація банків даних [3]; 3) інформація, необхідна для управління процесами, що міститься в базах даних інформаційних систем.
Але варто зазначити, що інформаційне забезпечення включає два комплекси: внутрішньомашинне інформаційне забезпечення (макети / екранні форми для введення первинних даних в комп’ютерні мережі або виведення результатної інформації, структури інформаційної бази: вхідних, вихідних файлів, бази даних) та позамашинне інформаційне забезпечення (класифікатори техніко-економічної інформації, документи, методичні інструктивні матеріали) [4].
Отже, створення інформаційних умов функціонування системи, забезпечення необхідною інформацією, включення в систему засобів пошуку, отримання, зберігання, накопичення, передачі, обробки інформації, організація баз даних є важливим засобом для вирішення основних завдань в державному управлінні.
Література:
1. Організація інформаційної бази [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://buklib.net/books/23290/
2. Анши М., Бузмаков В. Проблемы стандартизации и проектной деятельности в области ИТ// Журнал «Корпоративные системы». – К: 2007. - №
3. Великий тлумачний словник української мови: Інформаційне забезпечення [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://chtyvo.org.ua/authors/Busel_Viacheslav/VTSSUM/
4. Encyclopedic of Computer Science. – Third Edition. – Edited by A.Ralpton and D.Rally. – International Computer Press, 1995/ - 2001 c.
|