Сучасна діяльність правоохоронних органів відзначається прагненням використовувати передові технології для досягнення цілей з метою оптимізації та удосконалення власної управлінської діяльності. Не є винятком і органи Міністерства доходів і зборів України, які під час своєї діяльності спираються на інформацію, її джерела, інформаційні процеси та ресурси. Тому ефективне функціонування податкових органів можливе лише при застосуванні відповідного комплексу заходів, що включає в себе подання, приймання та комп’ютерну обробку певних податкових даних (звітність, облік платників податків, їх реєстрацію тощо) та використання аналітичних процедур для їх глибинного, оперативного аналізу та прийняття рішень.
Вона є базовою для функціонування органів Міндоходів України, адже певною мірою виражає сутність призначення самої служби і наповнює її діяльність певним змістом. Тільки наявність значимої для органів Міндоходів України інформації дозволяє виконувати в повному обсязі поставлені завдання та реалізовувати визначені в законодавстві повноваження[1]. Інформаційні ресурси фактично являються рушійною складовою діяльності.
Інформаційні ресурси – це відомості, які отримуються та накопичуються у процесі розвитку науки та практичної діяльності людей і використовуються у суспільному виробництві та управлінні. Податкова інформація трактується як сукупність відомостей і даних, що створені або отримані суб'єктами інформаційних відносин у процесі поточної діяльності і необхідні для реалізації покладених на контролюючі органи завдань і функцій [2].
Частина 2 статті 53 Закону України «Про інформацію» зазначає, що до інформаційних ресурсів України входить уся належна їй інформація, незалежно від змісту, форм, часу і місця створення [2].
Закон України «Про Національну програму інформатизації» дає визначення окремому інформаційному ресурсу як сукупності документів в інформаційних системах (бібліотеках, архівах, банках даних тощо) [3].
Опираючись на вищезазначені відомості, можемо зазначити, що управління інформаційними ресурсами органів Міндоходів України - це діяльність спеціально уповноважених суб’єктів управління Міндоходів України, що регламентується нормативно-правовими актами та здійснюється за допомогою організаційно-правових заходів і техніки управління для ефективного отримання, збору, обробки, накопичення, зберігання інформації (інформаційних ресурсів) податкових органів з метою її (їх) подальшого раціонального та цілеспрямованого використання у практичній діяльності.
Література:
1. Максюта А.О. Теоретичні аспекти управління інформаційними ресурсами [Електронний ресурс] Максюта А.О. – Режим доступу: http://archive.nbuv.gov.ua/portal/soc_ gum/Nashp/2011_1_1/Maksuta.pdf
2. Про інформацію: Закон України від 2 жовтня 1992 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1992.– № 48.– Ст. 650.
3. Про Національну програму інформатизації: Закон України від 4 лютого 1998 р.// Відомості Верховної Ради України. – 1998.– № 27–28– Ст. 181
|