В умовах глобалізації інформаційних процесів, їх інтеграції в різні сфери суспільного життя керівництво провідних держав світу приділяє посилену увагу створенню та удосконаленню ефективних систем захисту інфраструктури від зовнішніх та внутрішніх загроз кібернетичного характеру. Забезпечення належного рівня кібернетичної безпеки є необхідною умовою розвитку інформаційного суспільства в Україні.
Науковим напрямом інформатизації правоохоронної діяльності займалися такі вчені, як: Д.І. Бедняков, P.A. Калюжний, Я.Ю. Кондратьев, H.H. Лисов, Є.Д. Лук’янченко Д.Й. Никифорчук, С.С. Овчинський, Ю.Ю. Орлов, М.А. Погорецький, О.О. Пунда, В.П. Сапальов
О.М. Сніцарь, В.Г. Хахановський, В.О. Шамрай, М.Я. Швець, B.C. Цимбалюк та інші. Дослідженням питання підготовки фахівців у сфері інформаційних технологій приділяється увага у наукових статтях, періодичних наукових виданнях та моно¬графіях. Безпосередньо цю проблему вивчали: Ромашок Б.В., Гавловський В.Д., Гуцалюк М.В., Іщенко A.B., Цимбалюк B.C., Бєлкін P.C., Біленчук П.Д. та інші вчені, які займалися розробкою питання протидії кіберзлочинності.
Автори згодні з точкою зору Буржинського В.А., який пише, що інформатизація оперативно-розшукової діяльності та ситуалізація доказової бази оперативних підрозділів є одним із факторів якісно нового науково-інформаційного забезпечення правоохоронної діяльності, захисту прав та інтересів громадян, швидкого входження у міжнародні поліцейські інформаційні системи національних правоохоронних органів. Для оперативних працівників сьогодні існує вимога бути обізнаними із вітчизняним і зарубіжним досвідом інформатизації правоохоронної діяльності, її теоретичними засадами та практичними рекомендаціями, володіти методологією формування та використання оперативних баз даних. Підтвердженням тому є низка публікацій індивідуальних і колективних монографій, збірників документів і матеріалів, статей, дисертації дослідників: Ю. Арського, В. Гавловського, Д. Галла, В. Дозорцева, В. Сгорова, В. Калятіна А. Колмогорової, О. Кохановської, Н. Кушакової, В. Ліпецького, А. Мельника, І. Радіонощ, А. Сергеева та ін.
На основі наукових, теоретичних та практичних напрацювань необхідно при визначенні цих термінів надавати їх в більш широкому розумінні (тлумаченні), враховуючи вже наявні у таких галузях науки як кібернетика, інформатика, безпекознавство, кримінальне право тощо.
Таким чином, на сьогоднішній день проблеми координації та взаємодії у правоохоронній діяльності з протидії кіберзлочинності можна розглядати з двох сторін. З однієї, це координація і взаємодія всередині країни між правоохоронними та іншими державними органами України, а з другого боку - це організаційна правоохоронна діяльність з міжнародним співтовариством, зокрема з Європейським.
Література:
1. В.К. Васенко, О.В. Тереніна Безпека життєдіяльності та її особливості у правоохоронних органах // Право і безпека. - 2012. №1 (43). - С. 213 - 217.
|