В умовах інформаційної революції, що відбулася в світі наприкінці ХХ – на початку ХХI століття, соціально-економічного прогресу є зростання значимості інформації в суспільних відносинах. Широке впровадження й удосконалення техніко-технологічних засобів збирання, зберігання, використання та поширення інформації призвели до стрімкого розвитку інформаційних відносин в суспільстві.
В Україні відбувається стабільний розвиток і структуризація сегментів вітчизняного інформаційного ринку як системи економічних, організаційних і правових відносин щодо створення, продажу і купівлі інформаційних ресурсів, технологій, продукції та послуг.
Сьогодні цим важливим проблемам, від вирішення яких залежить подальше удосконалення інформаційного законодавства і практики його застосування, присвячені такі наукові праці, що розкривають окремі питання правового регулювання інформаційних правовідносин (В.Б. Авер’янов, А.Б. Агапов, І.В. Арістова, О.М. Бандерко, О.А. Баранов, Ю.М. Батурін, І.Л. Бачило, М.М. Биченко, В.М. Брижко, В.Д. Гавловський, В.П. Горбулін, Р.А. Камочиний, О.М. Розум, Л.Л. Тарангул, В.С. Цимбалюк тощо).
Проте багато правових аспектів цієї проблеми залишаються недостатньо вивченими, крім того прийняття Доктрини інформаційної безпеки зумовило появу нових напрямків державної політики України в інформаційної сфері.
В вітчизняній літератури тривають дискусії щодо сутності, правової природи феномена інформації, необхідності виділення з системи правових відносин інформаційних правовідносин.
На думку дослідників, оскільки до сьогодні інформаційне законодавство не систематизовано, напрями державної інформаційної політики визначені різними інформаційно-правовими актами, зокрема законами України «Про інформацію» [2] «Про національну програму інформатизації»[3], «Про основні заходи розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки», Доктрини інформаційної безпеки України тощо.
Таким чином, формування нових суспільних відносин в інформаційному суспільстві передбачає створення відповідного комплексу правового забезпечення. В Україні як і в усьому світі ведеться робота над удосконаленням чинного законодавство, розроблення нових нормативно- правових норм у сфері регулювання інформаційних відносин.
Література:
1. Брижко В.М. Про сучасну інформаційну політику В.М. Брижко // Правова інформатика – 2009 – №2 (22) – с. 27-29
2. Про інформацію: закон України від 2 жовтня 1992 р. №2657-XII// Відомості Верховної Ради. – 1992. - №48 – ст. 650
3. Про національну програму інформатизації і закон України від 4 мат. 1998 р. №74198 – ВР// Відомості Верховної Ради України. – 1998 - №27. – ст. 181
|